Навколо так багато шахраїв. Як дізнатися, що цей проект – не черговий спосіб викачування грошей?
Як звернутися до фонду за допомогою?
Мені потрібна термінова допомога. Як швидко я можу отримати її через Хелпус?
Які існують способи надання допомоги?
У чому різниця між наданням допомоги напряму нужденним і за допомогою фонду?
Відповіді на багато інших питань можна знайти у цій статті
Якось в офісі дитячого благодійного фонду «Щаслива дитина» пролунав дзвінок. Молодий чоловік, який захворів на рак, розповів про свій єдиний шанс на життя – операції з пересадки кісткового мозку вартістю десятки тисяч доларів.
Оскільки наш фонд, як і сотні інших українських фондів, допомагає лише дітям, ми не змогли допомогти цій людині. Більше того – ми навіть не змогли підказати йому жодного фонду, який міг би допомогти дорослому, який опинився в такій ситуації. "Так мені що, помирати?" - пролунав відчайдушний голос у слухавці. Ми не знали, що відповісти цій людині. Такі дзвінки лунають в нас у фонді дуже часто. Про допомогу просять сотні дорослих із ДЦП, онкологією, хворобами серця. Але основна частина таких людей помирає або тягне нікчемне існування, не отримуючи жодної допомоги від суспільства.
Декілька років ми планували створити сайт, який міг би сконцентруватися на допомозі людям старше 18 років. І ось, 26 липня 2012 року в мережі нарешті з'явився сайт «Хелпус» - www.helpus.org.ua!
У чому різниця між наданням допомоги напряму нужденним і за допомогою фонду?
Звичайно, якщо ви бачите людину, яка потрапила в біду і можете допомогти, то ви можете зробити це напряму.
Але є кілька причин надавати допомогу за допомогою фонду:
1. Фонд перевіряє прохання перед розміщенням на сайті. Іноді на цю процедуру йде чимало часу – адже ми повинні поспілкуватися із заявником, з лікарем, перевірити всі довідки та необхідні документи. Ми знаємо оптову вартість медпрепаратів та вартість лікування у закордонних клініках. Одержувач допомоги підписує заяву, згідно з якою зобов'язується щомісяця звітувати про всі пожертвування, що надходять. Співробітники фонду щомісяця одержують звіт та ретельно перевіряють його. Таким чином, ймовірність шахрайства зведена до мінімуму. Неперевірені прохання в ЗМІ, соціальних мережах і на різних сайтах можуть бути шахрайськими, або зібрані кошти можуть направлятися на інші потреби, крім лікування.
2. Фонд акумулює пожертви багатьох людей, що дозволяє вирішувати проблему комплексно, а не усувати симптоми. Наприклад, ви хочете допомогти онкохворим. Можна допомогти конкретній людині, перерахувавши 50 грн. Можна перерахувати цю суму в фонд для закупівлі медобладнання. Наприклад, ми закуповуємо апарат кріодеструкції, зібравши пожертвування від сотень людей. Апарат дозволить якісно пролікувати пухлини шкіри (меланоми), при цьому вартість процедури буде набагато нижчою, ніж оперативне втручання зі скальпелем. Одна людина з 50 гривнями не змогла б реалізувати такий проект, але об'єднавши зусилля за допомогою фонду, ми можемо досягти багато чого.
3. Фонд використовує накопичений роками досвід для вирішення проблем. Наприклад, проста людина, вирішивши допомогти хворому на муковісцидоз, не знатиме як надати допомогу. Фонд, який постійно стикається з цим захворюванням, знає клініки, лікарів, медпрепарати та інші фонди, які можуть допомогти у вирішенні цієї проблеми.
4. Фонд закуповує медпрепарати та обладнання за наднизькими цінами. Зазвичай фонди, які постійно закуповують медпрепарати або обладнання, працюють із постачальниками, які забезпечують великі знижки. Більше того – є постачальники – волонтери, які взагалі відмовляються від свого прибутку та продають товар без накрутки. Гроші, перераховані безпосередньо хворому, швидше за все, будуть витрачені в найближчій, далеко не найдешевшій аптеці (різниця в цінах порівняно з фондовими закупівлями може становити 15-30%)
Враховуючи всі вище перераховані міркування, у розвинених країнах більшість людей надає допомогу не напряму, а через благодійні фонди, які працюють давно і мають бездоганну репутацію. На жаль, на пострадянському просторі, через негативне уявлення про фонди, що склалося, люди допомагають здебільшого напряму, незважаючи на низьку ефективність такої допомоги.
Наша головна мета - змінити систему інтернатів для дорослих (ПНІ) в Україні, щоб люди з інвалідністю могли жити не в закритих установах казарменого типу, а в оточенні, близькому до сімейного.
Тому в першу чергу ми допомагаємо створювати в Україні будинки підтриманого проживання (або групові дома) для людей з ментальною та фізичною інвалідністю.
Ще одним з напрямів є розумна допомога психоневрологічним інтернатам (ПНІ) та реформування цієї системи.
Також, у деяких випадках ми допомагаємо дорослим людям, переважно із Запорізької області, які потрапили в складну ситуацію. Наші ресурси дуже обмежені, тому, нажаль, ми можемо приймати лише декілька заяв на рік. Ми дуже сподіваємось, що з часом зможемо ефективно допомагати дорослим людям з усієї України. Звернутися за допомогою можна тут.
Навколо так багато шахраїв. Як дізнатися, що цей проект – не черговий спосіб викачування грошей?
Команда "Хелпуса" - це люди, які багато років тому створили сайт "Діти Запоріжжя" та фонд "Щаслива дитина" - один за найбільших фондів Запорізької області. Основою роботи цих проектів завжди були і залишаються повна прозорість та звітність. Це правило працює і в "Хелпусі" – будь-яка передана через нас допомога, відображається у звітах.
Церемонія підписання грантового договору Послом Японії в Україні Шигекі Сумі та президентом благодійного фонду «Щаслива дитина» Альбертом Павловим
За час роботи нашого дитячого фонду "Щаслива дитина" з 2007 року з нами співпрацювали посольства США, Німеччини, Японії, Великобританії, ми отримували гранти від NATO charity Bazaar та жіночої гілдії при ООН у Відні. Ми збудували 5 будинків для сиріт та людей з ментальною інвалідністю, допомогли у лікуванні тисяч дітей та дорослих. У 2022 році фонд швидко відреагував на виклики, пов'язані з війною в Україні, і обсяг допомоги склав за цей рік більше ніж 1 млн. 100 тіс. долл. США
Мені потрібна термінова допомога. Як швидко я можу отримати її через Хелпус?
На жаль, звернення до координаторів проекту та розміщення інформації на порталі www.helpus.org.ua не гарантує надходження допомоги швидко та в повному обсязі. Тому обсяг та швидкість надходження допомоги повністю залежить від кількості людей, які відвідали вашу сторінку на "Хелпусі" та від їхньої готовності допомогти саме вам. Але в будь-якому випадку розміщення прохання про допомогу на Хелпусі є для жертводавців знаком того, що документи перевірені та потреба реальна. І використовуючи інші способи пошуку коштів (через соціальні мережі, друзів та знайомих), ви можете посилатися на свою сторінку на "Хелпусі".
Моєму родичу/другу/знайомому потрібна допомога, але він не хоче, щоб хтось знав про його проблему. Чи можете ви допомогти у такій ситуації?
Ми допомагаємо дорослим людям. І ми поважаємо бажання деяких людей не афішувати свою проблему. Тому розміщення на "Хелпусі" інформації про людину без її письмової згоди виключається (крім ситуацій, коли людина, яка потребує, визнана недієздатною і до нас звертається її опікун або людина, яка потребує, перебуває в несвідомому стані і це підтверджено документально). Розміщення прохань без вказівки імені людини, її фотографій і документів теж не проводиться, оскільки, по-перше – відгук на такі прохання відсутній, по-друге – це викликає питання у жертводавців і порушує принцип прозорості.
Якщо ви не знайшли відповіді на своє запитання - на нього буде рада відповісти команда "Хелпусу"..