Фонд Хелпус лого

ВОЛОНТЕРСТВО

9 травня 2012, 12:00 305 Автор: Роман Кірченко deti.zp.ua

Волонтерство

ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Один із головних показників багатства - можливість віддавати. Багато людей думають, що благодійність - справа багатих. Мовляв, у людей багато грошей і часу, тому вони і можуть допомагати іншим. Це оманливе уявлення. Насправді, все майже навпаки. Багаті люди тому є такими, що ні багатства керують ними, а вони багатством. Вища влада на будь чим - можливість відпустити це «щось».

Волонтерство - допомога без вимоги грошової оплати своєї праці, доступна кожному, хто досить зрілий серцем. Практично всі співробітники фонду починали свою роботу в благодійності як волонтери. І все переконалися, чим більше ти віддаєш, тим більше отримуєш. Більше отримуєш того, що не купиш за гроші: щиру подяку, відповідну безкорисливу допомогу, усвідомлення того, що твоє життя наповнене сенсом і, напевно, найголовніше - нескінченна кількість сил для нових звершень. І це не для «красного слівця», сил дійсно стає більше.

Допомагати іншим людям - звичайне, здавалося б справа. Очевидно, що взаємодопомога приносить більше благополуччя всім учасникам, ніж праця поодинці. На жаль, сьогодні маскультурою більше популяризується відособленість, індивідуалізм, «перетягування ковдри на себе». Людина все більше стає рабом речей і соціальних мереж, забуваючи про реальний світ навколо, близьких йому людей.

Що з цим робити - вибір індивідуальний. Зі свого боку, ми намагаємося допомагати всім нужденним, і закликаємо вас до того ж.

Змініть своє життя на краще! Змініть своє життя, не купуючи дорогий годинник або машини. Все що вам потрібно, насправді потрібно, у вас є або буде. Все що тільки здається важливим, але не є таким, відпаде само собою. Змініть на краще життя інших людей, і ви з радісним подивом виявите, як змінилася ваше, так, саме ваше життя.

ЖИВІ ПОТРЕБИ У ВОЛОНТЕРАХ

Не завжди зрозуміло, як і з чого конкретно розпочинати свій шлях у волонтерстві. Ми підготували список актуальних напрямів допомоги. Перегляньте його, можливо, те, що не становить вам великої праці, життєво необхідно іншим людям.

«Персональні волонтери»

Для того, щоб на сайті з'явилося прохання про допомогу нужденній людині, хтось повинен зустрітися з ним, вислухати його історію та написати її, переглянути та скопіювати документи, зробити фото. Для того, щоб люди відгукувалися на прохання про допомогу, у них повинні регулярно (раз на місяць) оновлюватися звіти про надходження допомоги та актуальні потреби. Іноді документи і т.д. можуть привезти родичі людини, що потребує допомоги. А якщо таких немає? Тому нам дуже потрібні люди, готові стати особистими волонтерами для тих, хто потрапив у біду.

Волонтери в лікарнях, інтернатах, будинках для людей похилого віку

Найчастіше буває так, що допомога десь потрібна, але про це ніхто не знає. Не знає просто тому, що, наприклад, допомога потрібна самотній людині, яка живе в будинку інвалідів у якійсь глушині. І в нього немає інтернету, щоб дізнатися про наш проект, він не має навіть людини, з якою можна поділитися своєю проблемою. Тому ми шукаємо волонтерів, готових їздити в інтернати та будинки для людей похилого віку і разом з нами намагатися змінювати життя мешканців таких закладів на краще.

Журналісти

У суспільстві чимало соціальних проблем. У багатьох випадках вони не вирішуються не тому, що це дуже дорого чи складно, а тому, що суспільство про ці проблеми не знає. Або не вважає важливими. Або не є масштабними. Або ... таких "або" дуже багато. І може бути на вирішення деяких проблем потрібен не місяць та навіть не рік. Але якщо про проблеми не говорити, вони не вирішуватимуться НІКОЛИ. Тому ми шукаємо журналістів, які готові робити журналістські розслідування та аналітичні матеріали на соціально-важливі теми.

Інформаційна підтримка сайту

Наш портал створений для того, щоб люди, які бажають допомогти ближньому, дізналися про тих, хто потребує допомоги. Але для того, щоб так сталося, люди спочатку мають дізнатися про наш проект. Розмістіть у себе банер, посилання на наш портал, клацніть "лайк" під матеріалом, розкажіть про нас своїм знайомим… і завдяки цим нехитрим діям якомусь прийде така необхідна допомога!

Кур'єр

Нерідко бувають ситуації, коли потрібно виконати нескладні суто кур'єрські доручення - забрати документи/ліки/фотографії тощо в одному місці та відвезти їх в інше. У нас просто не вистачає часу на це, а людина, яка потребує допомоги, іноді чисто фізично не здатна їздити туди-сюди. Тому ми шукаємо людей, які іноді можуть виконувати такі доручення.

Фотограф

Хороші фотографії – важлива складова прохання про допомогу. На жаль іноді зробити якісні фото для нас буває складно ( чисто географічно людина може бути далеко, та й добре знімати потрібно вміти). Тому якщо Ви можете допомогти нам як фотограф – ми будемо дуже вдячні!

Фахівець із залучення пожертвувань (фандрайзер)

Як би хотілося, щоб ось з'явилося на сайті прохання про допомогу людині, і вже за тиждень необхідна сума зібрана, і людина може вирішити свої проблеми. На жаль, хотілося б, але… але так буває дуже рідко. Найчастіше для того, щоб допомога прийшла в потрібному обсязі, потрібні додаткові зусилля, які називаються "фандрейзингом". Знаєте, як можна залучити більше пожертв для наших підопічних? Готові втілювати свої ідеї в життя? Тоді приходьте до нас, наші підопічні потребують таких людей!!!

Водій із власним транспортом

Найчастіше хворі люди, інваліди, люди похилого віку і т. д. витрачають чималі кошти на переміщення по місту. І, на жаль, нерідкі випадки, коли таксисти відверто накручують тарифи при перевезенні людей на інвалідних візках тощо. Крім того, бувають ситуації, коли необхідно звідкись забрати та доставити габаритний вантаж (посилки, медичне обладнання тощо). Якщо у вас є машина та готовність іноді надати транспортні послуги тим, хто цього потребує – ми чекаємо на вас!

Якщо ви не знайшли у списку чогось близького саме вам, не переживайте. Усі можливі види допомоги не описати. Краще зробити таке:

1. Поміркуйте. Так, так, поміркуйте, чим саме ви можете допомогти. Що ви вмієте робити краще за інших? Повірте, іноді терміново-терміново потрібно, наприклад, напекти 200 млинців, або акуратно пофарбувати паркан. Напишіть нам, що ви вмієте робити добре і яким умінням ви хочете поділитися.

2. Прямо сьогодні запитайте своїх близьких, як ви можете їм допомогти. Повірте, завжди щось знайдеться. Допоможіть їм у цьому.

3. Розвивайте свої вміння і таланти! Удосконалюйтеся і допомагайте іншим людям.

4. Слідкуйте за матеріалами на сайті www.helpus.org.ua — ви будете знати останні новини про роботу Фонду .

Ми охоче відповімо на будь-які ваші запитання, зв'яжіться з нами зручним для вас способом: контактна інформація.
.