Фонд Хелпус лого

Хелпус: завжди думай про тих людей, кому потрібна допомога

6 декабря 2012, 13:30 4756 Автор: Анна Островерха civicua.org Ми звикли, що в супермаркетах збирають гроші для хворих діток. Але ми забуваємо про те, що хвороби не зникають після 18 років. Тому Альбертом Павловим, засновником фонду «Щаслива дитина», був створений проект допомоги дорослим «Хелпус»

Ми звикли, що на вихідні в супермаркетах збирають гроші для хворих діток, бачимо заклики про допомогу по радіо і телебаченню. Але ми забуваємо про те, що хвороби не зникають після того, як дитині виповнюється 18 років. Тому Альбертом Павловим, засновником фонду «Щаслива дитина», був створений проект допомоги дорослим «Хелпус».

Що Вас надихнуло на створення проекту Хелпус?

Ми зіштовхнулись з тим, що до нас звертались не тільки діти, але й дорослі. Та через те, що ми дитячий фонд, ми не могли їм допомогти. Люди самі рятують своє життя, створюючи сторінки в соціальних мережах, адже в Україні майже нема таких фондів, що допомагають дорослим.

У чому ж полягає ідея проекту?

Ідея в тому, що ми створюємо сайт, інтернет-майданчик, про який буде знати велика кількість людей, які хочуть допомогти. Це буде місце, куди заявки про допомогу будуть надсилатися, а потім перевірятися.

Тобто, це місце, де той, кому потрібна допомога, зможе найти того, хто здатен допомогти?

Саме так. Наприклад, є людина з важким захворюванням, вона починає шукати того, хто допоможе. Створює свій сайт, свою сторінку в соціальній мережі, або родичі створюють. Тобто вона починає весь процес з нуля. А Хелпус повинен стати тим місцем, де людині вже не потрібно робити все з самого початку.

Які завдання Ви ставили перед собою, коли створювали сайт?

Хелпус, коли він досягне певного розвитку, матиме постійних спонсорів, які будуть жертвувати кошти. Є декілька порталів, де кожного місяця люди заходять на сайт і вносять пожертви. Вони не шукають по всьому інтернету того, кому треба допомога, вони заходять на один сайт, де розміщені заявки і вже тоді жертвують кошти. Така система набагато зручніша і ефективніша, ніж створення груп для допомоги лише одній людині, так усі, кому потрібна допомога в одному місці. Ми хочемо стати саме таким сайтом.

А щодо заявок про допомогу..

Ще одним завданням нашого проекту є перевірка заявок. Їх дуже багато. І часто самі люди знаходять клініки, де їм можуть допомогти. Наприклад, можна лікуватись в Москві за 5 тисяч доларів, а вони хочуть збирати гроші на лікарню в Німеччині за 20 тисяч євро. Часто гроші не встигають зібрати і людина помирає. У них просто нема інформації, де лікування може бути таким же ефективним, але за менші гроші. Тобто Хелпус буде моніторити такі прохання і об’єктивні заявки розміщувати у себе на сайті.

З якими труднощами зіштовхується проект?

По-перше, це перехід у статус фонду. Його треба ще офіційно оформити, а бюрократична тяганина завжди була важкою справою. По-друге, поки що нема персоналу під цей проект. Потрібен працівник, який буде займатися тільки цим проектом. Адже в нас ще багато роботи з дитячим фондом і ми просто фізично не можемо впоратися з таким об’ємом роботи. Зараз нам дуже потрібен якийсь жертводавець, який зможе виділити кошти на заробітну платню. Ми маємо волонтерів у різних містах, які готові опрацьовувати заявки, але треба ще їх якось пов’язати між собою, потрібен хтось один, хто буде координувати їхню працю. Є волонтери, що готові написати, але не готові виїхати і особисто ознайомитися з проблемою. Тож відчувається нестача людських ресурсів. Заявок у нас дуже багато. Поки ще проект в стадії розробки, тому не всі зможуть швидко отримати допомогу.

Що Ви можете сказати про відвідуваність сайту?

Це ще одна складність на нашому шляху. Поки що сайт відвідує не так багато людей, як ми того хотіли би, всього 50-70 чоловік на день. Але ми намагаємося збільшити кількість гостей.

Які ідеї є, щоб якось розкрутити сайт, підвищити відвідуваність?

У нас є різноманітні способи розкрутки. Є дуже прості способи, але всі вони коштують грошей. Це пошукова оптимізація, розкрутка сайту в інтернеті, банери на сайті. То ж, якщо знайдеться людина, яка захоче нам в цьому допомогти – будемо дуже раді. А поки що використовуємо ресурси соціальних мереж, постійно оновлюємо наш сайт і крок за кроком розкручуємо наш проект, все більше людей дізнається про нас. Було б добре, аби кожен, хто довідався про наш проект, розповідав у себе на сторінці про Хелпус. Це також збільшило би відвідування нашого ресурсу.

В розкрутці сайту нам можуть допомогти і звичайні люди. Можемо виготовити наклейку на автомобіль і вже ці наліпки побачать 50 або 100 чоловік. А це вже велика допомога нам.

Ви намагаєтесь розповідати про себе на публічних заходах, що відбуваються в місті та за його межами?

У нас є багато можливостей, де ми можемо розповісти про себе, але знову ж таки, у нас дуже багато роботи, тому треба вибирати щось найголовніше, правильно розставляти пріоритети. Робочий день у нас вісім годин, а завдань у нас на всі двадцять. Але ми все одно намагаємось розповідати про себе.

Була всеукраїнська експедиція на квардрациклах. Наш співробітник Антон приймав у ній участь для розкрутки проекту Хелпуса. Було декілька прес-конференцій, на яких він розповідав про історії заявників, про сам наш проект, але знову ж таки ЗМІ не розуміють того, що важливо розкручувати сайти. Це дуже добре, що завдяки засобам масової інформації людині знайшли гроші для операції, але вони оминають повідомлення про сайт. Це не зовсім вірно. Адже кожного місяця з’являється нова людина, яка потребує допомоги і їй потрібно починати все з самого початку, а Хелпус дає можливість починати свою кампанію по збору коштів уже з більш високого рівня. Тому преса та телебачення повинні врахувати це.

Сподіваємося, що проект Хелпус буде розвиватися більш швидкими темпами і зможе допомогти великій кількості нужденних. Адже немає ніякої різниці, хто потребує допомоги, головне, аби людина була здоровою і прожила довге і щасливе життя. Якщо ви можете допомогти, то не зволікайте. Заходьте на сайт helpus.org.ua та подаруйте промінь надії людині, яка цього дуже потребує. Хто зна, може Ваша гривня буде вирішальною і саме завдяки Вам у цьому світі буде більше щасливих посмішок.