Фонд Хелпус лого

Відвідування «Чорторийського психоневрологічного будинку-інтернату» в Чернівецькій області

1 липня 2023, 20:45 155 ombudsman.gov.ua З метою усунення порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування.

Для виконання функцій національного превентивного механізму представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Ісопенко та Аліна Пітей-Маляр здійснили моніторинговий візит до «Чорторийського психоневрологічного будинку-інтернату» в Чернівецькій області (далі – «Чорторийський ПНІ»).

Чорторийський ПНІ є стаціонарним інтернатним закладом для соціального захисту, що утворюється для тимчасового або постійного проживання/перебування осіб із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів і яким згідно з висновком лікарської комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті.

Територія закладу частково огороджена, вхід і вихід з території здійснюється через перепускний пункт. Територія облаштована лавками для відпочинку. У закладі є гаряча вода.

Установа надає медичну допомогу відповідно до ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальностями: організація і управління охороною здоров’я, психіатрія, фізіотерапія, загальна практика – сімейна медицина.

Ведеться підсобне господарство. Наявна зала для перегляду телепередач. У тренажерній кімнаті, під час відвідування перебували підопічні. Підопічних забезпечено чотириразовим харчуванням.

Скарг від підопічних на жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання з боку персоналу до них не надходило.

Однак, в ході відвідування виявлено низку порушень, щодо права на охорону здоров’я та медичну допомогу, на достатній життєвий рівень, що включає достатнє харчування, одяг, житло, на професійну правничу допомогу, а також інші суттєві недоліки, що можуть призвести до порушення прав людини та потребують вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, що їм сприяють.

З метою усунення порушень до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.