Фонд Хелпус лого

Відвідування комунального закладу «Острозький психоневрологічний інтернат» Рівненської обласної ради

20 червня 2023, 21:15 144 ombudsman.gov.ua За наслідками відвідування групою НПМ виявлено недоліки, що призводять до порушення прав підопічних.

Для виконання функцій національного превентивного механізму співробітниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представниками громадських організацій здійснено відвідування комунального закладу «Острозький психоневрологічний інтернат» Рівненської обласної ради (далі – інтернат), що знаходиться у с. Острог, Рівненської області.

За наслідками відвідування групою НПМ виявлено недоліки, що призводять до порушення прав підопічних, зокрема встановлено, що:

- у закладі відсутнє укриття та будь-які обладнані підвальні приміщення, які мають забезпечувати безпечне перебування підопічних та персоналу закладу у разі повітряної тривоги або обстрілів;

- порушення установленої норми площі з розрахунку на одного підопічного;

- зі слів підопічних адміністрацією застосовується залучення проти волі останніх до робіт на допоміжному господарстві, яке перебуває у користуванні фізичної особи-підприємця, за відмову від робіт підопічних примусово зачиняють в одному із приміщень на території інтернату;

- зі слів утримуваних осіб адміністрація інтернату забороняє користування підопічним мобільними телефонами;

- інші порушення прав людини.

Уповноваженим з метою усунення виявлених порушень прав і свобод осіб, яким надаються соціальні послуги зі стаціонарного догляду, до компетентних органів буде скеровано відповідні акти реагування.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.