Фонд Хелпус лого

Моніторинговий візит до Знам’янського ПНІ Кіровоградської області

11 червня 2023, 21:15 133 ombudsman.gov.ua Члени моніторингової групи ознайомилися з умовами проживання.

В рамках реалізації національного превентивного механізму працівниця Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ольга Григоренко разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Віктором Жученею здійснили моніторинговий візит до Знам’янського психоневрологічного інтернату.

Члени моніторингової групи ознайомилися з умовами проживання, організацією харчування, рівнем побутового та медичного забезпечення мешканців інтернату.

На момент проведення моніторингу в закладі проживало 200 осіб, з яких 30 внутрішньо переміщених осіб. Для проживання підопічних облаштована двоповерхова будівля. Лежачих хворих та осіб що використовують інвалідні візки розміщено на першому поверсі будівлі. Підопічні проживають в кімнатах, розрахованих на 3-6 осіб. На першому і другому поверхах облаштовано кімнати відпочинку з м’якими меблями. Проводиться ремонт житлових та санітарних кімнат для підопічних. Під час візиту встановлено, що підопічні забезпечені раціональним чотириразовим харчуванням, та забезпечено раціональне дієтичне харчування, з урахуванням їх віку і стану здоров’я в межах натуральних норм харчування.

Мешканці забезпечені цілодобовим медичним обслуговуванням, засобами технічної реабілітації, які поновлюються згідно з термінами експлуатації. Усі підопічні у вересні 2022 року пройшли повне медичне обстеження та мають декларації із сімейним лікарем.

На території інтернату розбито облаштовано численні квітники, встановлено літні майданчики альтанки для відпочинку, спортивні майданчики. Під час візиту частина підопічних, зокрема користувачі візків, перебували на території інтернату.

За результатами моніторингового візиту керівництву закладу звернута увага на існуючі проблеми:

У зв’язку із запровадженням в державі режиму воєнного стану, масовими ракетними обстрілами у приміщення інтернату, визначене як укриття, не відповідає вимогам затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 “Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту”, наразі проводяться ремонтні роботи для подальшої експлуатації його як захисної споруди.

В той же час, оскільки повна потужність закладу розрахована на 170 осіб, а з квітня 2022 року до інтернату доставлено 30 внутрішньопереміщених осіб із Слов’янського психоневрологічного інтернату зменшилась норма площі на одну особу для проживання підопічних в інтернаті.

Також у разі екстреного відключення електроенергії інтернат має 6 генераторів що забезпечує безперебійне електроживлення та надає можливість безперервного комфортного проживання підопічних в інтернаті.

За результатами моніторингу буде спрямовано відповідні листи реагування до керівництва установи та відповідних органів щодо усунення недоліків.