Фонд Хелпус лого

Реальне життя, реальна благодійність

25 березня 2024, 14:30 177 Автор: Альберт Павлов www.helpus.org.ua Щербинівка - місце, де люди просто допомагають іншим людям.

Реальне життя, реальна благодійність

Серед безлічі випадків грантоїдства у проектах інтеграції переселенців у громади, надання консультацій та вивчення потреб таких сімей - як глоток свіжого повітря для мене - потрапити в місце, де люди просто допомагають іншим людям. Годують та доглядають старих та важкохворих переселенців, своїми силами будують житло для прийомних сімей та ДБСТ, колишніх вихованців інтернатів, а також людей із залежностями.

Це я бачу в селі Щербинівка на Черкащині. В Щербинівці люди з християнської громади кожного дня роблять дуже багато дуже малими ресурсами. Я зараз не є релігійною людиною, але такий підхід мені дуже подобається. Тому що від нескінченої говорильні, семінарів та тренінгів з кава брейками в дорогих готелях, найбільш вразливі люди часто не отримують нічого.

Я пройшовся деякими локаціями в Щербинівці і намагався через фото трохи передати один день з життя цієї громади. Бачив батька-вихователя ДБСТ Тараса, який ставив з дітьми теплицю і добудовував старий будинок, щоб розмістити усіх прийомних дітей. Бачив Руслана, який разом з дружиною, в дуже тісних умовах, доглядає дідусів та бабусь з Бахмуту, одночасно з добудовою будинку та зайняттям на городі. Бачив Віталіка, який, незважаючи на ковід, пів ночі рубає дрова та опалює будівлю, де проживають дві великі прийомні родини ВПО. Побував у пастора Сергія, який, окрім менеджменту усіх цих процесів, ще й сам будує та виконує обов'язки прийомного батька з більш ніж 10 дітьми.

Звісно, у всьому цьому людському мурашнику ніхто не ідеальний, у багатьох позаду важке життя з травматичним досвідом і багатьма падіннями. Але проект в Щербинівці чомусь здається мені набагато живішим та кориснішим, ніж проекти деяких великих грантоїдських організацій, головна заслуга яких - вміння вдало написати грант та натягнути сову на глобус.

І дуже хочеться, щоб більше благодійних коштів заходили в реальне життя, в такі проекти, як в Щербинівці, де люди кожного дня допомагають іншим людям, використовуючи дуже обмежені ресурси. І хочеться, щоб більше людей знали про існування таких проектів.

Тому буду вдячний за вашу інформаційну та фінансову підтримку проекту