Фонд Хелпус лого

Майже 40% корпусів будинків-інтернатів Полтавщини збудовані 100 років тому

29 січня 2024, 16:00 165 Автор: Яніна Мурдза zmist.pl.ua Будинки-інтернати з системи соціального захисту Полтавщини мають 59 корпусів. Майже половина з них перебувають в аварійному стані.

Майже 40% корпусів будинків-інтернатів Полтавщини збудовані 100 років тому

Ліщинівський Психоневрологічний Будинок-Інтернат; Фото – Полтавська ОВА

Про ситуацію з будинками-інтернатами розповіла директорка обласного Департаменту соціального захисту Людмила Корнієнко на засіданні депутатської комісії з питань охорони здоров’я 20 грудня 2023 року.

У 14 будинках-інтернатах Полтавщини надають послуги стаціонарного догляду дітям з інвалідністю, людям похилого віку, людям з інвалідністю. Корпуси усіх установ потребують оновлення, адже збудовані в минулому столітті:

22 корпуси збудовані до 1920 року;

20 корпусів – до 1970 року;

15 корпусів – до 1980 року;

2 корпуси – до 1990 року.

За словами Людмили Корнієнко, 26 корпусів перебувають в аварійному стані. Упродовж останніх років на оновлення приміщень інтернатів розробили 16 проєктно-кошторисних документацій, проте впроваджувати почали тільки один. Йдеться про термомодернізацію й реконструкцію системи опалення Новосанжарського будинку-інтернату.

Також більшість закладів не мають укриттів. Підвали є тільки у 8 будинках-інтернатах. Гроші на їхнє облаштування не виділяли.

Генератори в будинках-інтернатах на випадок відключень світла

Для інтернатів Полтавщини підготували генератори на випадок відключень світла.

В інтернатах області розпочали опалювальний сезон. На випадок блекаутів у закладах зробили запаси води, ліків, продуктів тривалого зберігання.

Для безперебійної роботи будинків-інтернатів підготували 69 електрогенераторів різної потужності. Частина закладів облаштована додатковими котлами, які працюють на альтернативних видах палива.

Деякі інтернати потребують генераторів більшої потужності. Також необхідне розширення мережі закладів області, облаштування в них укриттів, оновлення матеріально-технічної бази тощо.

Нагадаємо, що в Ліщинівському психоневрологічному будинку-інтернаті виконували капітальний ремонт корпусу для збільшення кількості ліжко-місць.