Фонд Хелпус лого

Зв’язані діти, антисанітарія, таргани в харчоблоці, відсутність найпростішого укриття

16 червня 2023, 6:25 119 Автор: Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини telegra.ph Співробітники Офісу Омбудсмана виявили кричущі порушення в Дніпропетровському дитячому будинку-інтернаті.

Зв’язані діти, антисанітарія, таргани в харчоблоці, відсутність найпростішого укриття

У закладі перебувало 22 дитини та 53 повнолітніх підопічних.

Моніторингова група виявила наступне:

- один вихованець інтернату був у ліжку зі зв’язаними руками. Персонал пояснив необхідність фіксації хлопчика нервовим нападом, який стався в нього. Водночас у медичній документації не було жодних записів про огляд дитини лікарем;

-були виявлені інші випадки застосування до підопічних та вихованців фізичного обмеження. І це без наявності правових підстав. При цьому для фіксації дітей нерідко використовуються несертифіковані засоби – елементи одягу та простирадла.

Такі дії адміністрації та персоналу закладу можуть бути розцінені як прояви катування, жорстокого або такого, що принижує гідність, поводження або покарання, згідно зі статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

- систематичні випадки отримання підопічними тілесних ушкоджень. У доповідних записках персоналу йдеться про травмування дітей внаслідок падіння з ліжок, самопошкодження під час психомоторного збудження. Однак адміністрація не надала підтверджень щодо огляду травмованих лікарями;

- деякі підопічні потребували термінового санітарно-гігієнічного догляду, мали забруднену постіль, зношений одяг;

- для транспортування дітей та осіб з інвалідністю використовується ліфт, непридатний для експлуатації;

- не вистачає персоналу;

- немає найпростішого укриття: під час «повітряної тривоги» діти залишаються або в кімнатах, або в коридорі.

- деякі приміщення потребують негайного ремонту;

- невідповідність мінімальним нормам площі на дитину в окремих кімнатах, що порушує їхнє право на приватність.

- таргани в харчоблоці.

Задля поновлення порушених прав вихованців та підопічних дитячого будинку-інтернату скеровані відповідні листи реагування до правоохоронних органів та Дніпропетровської ОВА.

Ситуація перебуває на моєму контролі.