Фонд Хелпус лого

Знайшли одне з кращих місць несвободи.

23 травня 2023, 22:05 158 Автор: Неля Шпулак suspilne.media Представники Офісу Омбудсмана відвідали Хмельниччину.

Знайшли одне з кращих місць несвободи

Вільховецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, який представники Офісу Омбудсмана відзначили як один із кращих на Хмельниччині. Фото: Оксана Кізаєва.

У Хмельницькій області минулого тижня співробітниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Омбудсмана разом із представниками громадськості було здійснено 11 відвідувань місць несвободи. Одне з них, а саме Вільховецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, відзначений як кращий.

Про це розповіла представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

За її словами, співробітники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Омбудсмана разом з представниками громадськості відвідали Хмельницький слідчий ізолятор, Шепетівську виправну колонію (№ 98), Шепетівську багатопрофільну лікарню філії "Центру охорони здоров’я ДКВС" у Хмельницькій області, Смотрицький та Вільховецький будинки-інтернати для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, Кам’янець-Подільський міськрайонний суд та Новоушицький районний суд, відділення поліції № 1 Кам’янець-Подільського районного управління поліції, Управління державної міграційної служби України в Хмельницькій області, комунальний психіатричний заклад "Мілівецький психоневрологічний інтернат".

Знайшли одне з кращих місць несвободи

Житлова кімната одного із відділень Шепетівської виправної колонії №98. Фото: Оксана Кізаєва.

"У більшості установ виявлені порушення прав людини, зокрема, щодо захисту від катування, гідних умов тримання; на охорону здоров’я та медичне забезпечення, порушення прав осіб з інвалідністю, порушення правил пожежної безпеки та інші. За результатами проведених відвідувань будуть підготовлені відповідні акти реагування та направлені до компетентних органів", — каже Оксана Кізаєва.

Утім, представниками Офісу Омбусмана та представниками громадськості було відзначено і позитивний приклад додержання прав людини у Вільховецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Знайшли одне з кращих місць несвободи

Представники Офісу Омбудсмана під час візиту у Вільховецький будинок-інтернат для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю. Фото: Оксана Кізаєва.

"У цьому закладі до кожного існує індивідуальний підхід, а працівники будинку-інтернату шукають нові інноваційні підходи в реабілітації, щоб підопічні могли себе самостійно обслуговувати та не відчували себе відірваними від суспільства. У закладі забезпечено безбар’єрний простір та створено доступне середовище для людей з інвалідністю. Керівництво та колектив докладають максимум зусиль для створення комфортних та достойних умов для мешканців закладу. Всі кімнати затишні, чисті та без запаху . У закладі здоровий психологічний клімат, мешканці відкриті у спілкуванні, легко комунікують, вони із задоволенням розповідали про своє життя і чуйне ставлення керівника закладу та персоналу до них, відзначали також гарне харчування. Вільховецький будинок-інтернат - це зразковий приклад того, як повинні виглядати інтернатні заклади для людей похилого віку. Моніторингова група побажала адміністрації і персоналу закладу завершити задумане і своїм прикладом надихати інших колег на зміни", — зазначила представник Уповноваженого з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

Знайшли одне з кращих місць несвободи

Смотрицький будинок-інтернат для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Фото: Оксана Кізаєва.

За її словами, такі візити представників Офісу Уповноваженого з прав людини разом із громадськістю відбуваються постійно. Зокрема, каже Оксана Кізаєва, минулого тижня працівники Офісу Омбудсмана на чолі з представником Уповноваженого з прав людини в місцях несвободи Віталієм Нікуліним здійснили також кластерний візит до місць несвободи у Тернопільській області, а ще раніше – Львівської та Полтавської областей.

Також Оксана Кізаєва нагадала, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008 або на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua. Також працює "гаряча лінія" за номером телефону 0800501720.