Фонд Хелпус лого

Директора інтернату на Харківщині чотири рази хотіли розстріляти під час окупації

29 березня 2023, 12:55 170 Автор: Марія Солодовнік, Руслана Богдан suspilne.media Чотири рази за час окупації росіяни водили на розстріл директора інтернату Володимира Шерстюка.

Директора інтернату на Харківщині чотири рази хотіли розстріляти під час окупації

Директор психоневрологічного інтернату Володимир Шерстюк пережив російську окупацію та зберіг заклад, с. Піски-Радьківські.

Психоневрологічний інтернат у селі Піски-Радьківські на Харківщині перебував в окупації п'ять місяців — з квітня до вересня.

У закладі протягом двох місяців жили 240 людей, яких годували без світла і газу — на генераторах та пічках. Нині у закладі лишається 167 підопічних. Як живе заклад — матеріал Суспільне Харків.

Від розстрілу врятували колеги та підопічні

Чотири рази за час окупації росіяни водили на розстріл директора інтернату Володимира Шерстюка. Одного разу хотіли зробити це на території інтернату. Окупанти були впевнені, каже Володимир, що він укриває в закладі українських військових.

"Біля воріт зупинились, два сторожі були на воротах, по них почали стріляти, їх поклали вниз, роздягли, вони внизу лежали. А мене завели за будівлю, і там за будівлею він сказав: "Я тебе тут розстріляю". Тоді почали співробітники виходити, виходити підопічні, кричати. Вони побачили, що людей дуже багато і притихли", — згадує Шерстюк.

Чоловік каже, припинили погрози розстріляти після візиту в інтернат одного з голів самозваної військової адміністрації окупантів. Росіянин дуже здивувався, що заклад в хорошому стані й має власне господарство, розповідає Володимир.

"Ми тримали поросят. Різали по одному поросяті. Десь нам вистачало на тиждень. Бо дуже ж багато людей, ми розтягували потроху м’ясо. Молоко своє було. Ми доїли своїх корів", — каже директор.

Готуються до зими

Коржики у меню психоневрологічного інтернату в селі Піски-Радьківські з’явилися під час російської окупації, каже кухарка Марія Жгутова: "Як була електрика, ми в духовці пекли хліб. Батони пекли, пишки пекли. А зараз немає електрики, звичайно, ми випікаємо це на сковорідці".

Нині у селі ще немає світла і газу. Їжу в закладі готують на дров’яних пічках. Кухню освітлюють світлодіодною стрічкою, воду качають за допомогою генератора. Опалюють власною котельнею. Інтернат — автономний, тому звідси людей не евакуватимуть, каже Володимир.

"Зараз вже все пройшло. Все позаду, слава Богу, що всі живі підопічні. Будинок-інтернат, слава Богу, зберегли. Я нашим казав: не зупиняйтеся, робіть, чимось займайтесь. Стріляють – не звертайте увагу. Давайте щось робити", — говорить Володимир Шерстюк.

Директор каже, підготовка до зими в інтернаті триває. Готують дрова і чекають генератори світла, які передадуть волонтери.