Фонд Хелпус лого

Встреча руководителей фонда "Счастливый ребенок" с главой Запорожской облгосадминистрации

24 июня 2020, 19:01 1388 Автор: Альберт Павлов helpus Альберт Павлов и Леонид Лобанок встретились с новым главой Запорожской ОГА Виталием Боговиным.

23 июня 2020-года президент и исполнительный директор фонда "Счастливый ребёнок", Альберт Павлов и Леонид Лобанок встретились с новым главой Запорожской облгосадминистрации Виталием Боговиным.

Обсудили наболевшие вопросы взаимодействия с властью, а именно:

- неадекватная политика департамента соцзащиты во главе со Светланой Абдурахмановой - внезапное закрытие Черниговского ПНИ, деградация работы общественных советов при психоневрологических интернатах, отсутствие консультаций с общественностью, отсутствие реформ ПНИ и печальные условия содержания воспитанников. Полный текст нашего обращения ниже.

Озвучили также бюрократические проблемы с запуском детского дома семейного типа в Любимовке, проблемы с обеспечением медикаментами областной детской больницы, необходимость принятия областной программы помощи, больным муковисцидозом.

В завершение, передали запрос от многих общественных организаций о необходимости встречи с главой ОГА и искреннего обсуждения наболевших вопросов.

В целом, Виталий Викторович выразил желание и готовность помочь в решении этих вопросов. Понимаем, что новый глава администрации занимает свою должность лишь несколько дней, и понимаем, что ему потребуется определённое время, чтобы во всем разобраться и принять правильные решения. В результате встречи есть ощущение, что это человек решительный, энергичный и способный при желании поменять систему, сделать правильные кадровые решения. Насколько эти ожидания оправдаются - покажет время.

Со своей стороны, имея многолетний опыт решения острых социальных проблем, мы готовы конструктивно сотрудничать, делиться опытом и помогать в реформах любому прогрессивному и честному руководителю.

Письмо-обращение:

Вих. 51 від 23.06.2020

Голові

Запорізької ОДА

Боговіну Віталію Вікторовичу

Шановний Віталію Вікторовичу!

Благодійний фонд "Щаслива дитина" (www.deti.zp.ua) та Благодійний фонд "Хелпус" вже багато років займаються вирішенням проблем будинків-інтернатів для дітей з інвалідністю та психоневрологічних інтернатів (ПНІ) для дорослих. За цей час ми багато разів відвідували ці заклади, створив умови для появи 5 будинків сімейного типу для дітей та молодих людей з інвалідністю, допомагали медикаментами, обладнанням, спеціальним харчуванням, організовували візити волонтерів, концерти та туристичні заходи. Ми плануємо продовжувати цю роботу, але впевнені, що без взаємодії з владними структурами неможливо суттєво покращити життя вихованців.

Тому вважаємо необхідним публічно звернутися до Вас та озвучити найбільш проблемні питання цієї сфери.

На жаль, в останні роки ми бачимо небажання здійснювати реформи та байдужість, в першу чергу, з боку керівництва Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА, який координує роботу ПНІ та дитячого будинку-інтернату для осіб з інвалідністю.

Лише декілька фактів:

- жодна пропозиція фонду щодо реформування ПНІ та створення будинків підтриманого проживання не була підтримана департаментом, хоча весь цивілізований світ реформує великі інтернати та створює більш гуманні форми допомоги психічно хворим та людям з інвалідністю;

- останні 3 роки не збиралася наглядова рада з питань ПНІ, до якої входив фонд, без пояснення причин;

- громадські ради багатьох ПНІ, які мають захищати права вихованців та покращувати їх життя, не збираються або працюють фіктивно;

- виключення фонду "Щаслива дитина" зі складу громадської ради Запорізького будинку-інтернату на В. Лузі без будь-яких пояснень є яскравим прикладом відношення директорів інтернатів та департаменту до взаємодії з громадськістю. Внаслідок цього була заблокована гуманітарна допомога дітям з інвалідністю у розмірі близько 400 000 грн. щороку, а також стала неможливим робота додаткового персоналу для догляду та прогулянок з важкохворими дітьми;

- несподіване закриття Чернігівського ПНІ в листопаді 2019 пройшло без жодного консультування з громадською радою інтернату, колективом інтернату та його вихованцями. Розподілення вихованців по іншим ПНІ пройшло без урахування думки вихованців та оцінки їх потреб, психологічного стану. Особові речи вихованців, відеотехніка ще багато місяців не передавалися вихованцям на їх нове місце проживання. В результаті розселення інші ПНІ, які вже були заповнені на 100%, були вимушені прийняти додаткових вихованців з порушенням будь-яких санітарних норм. Не були вдалими спроби фонду та колективу інтернату зрозуміти майбутнє приміщень Чернігівського ПНІ, в який було вкладено мільйони бюджетних та благодійних коштів – департамент знову зайняв бюрократичну та непродуктивну позицію;

- в умовах пандемії Covid-19 до фонду періодично надходять повідомлення від працівників ПНІ про відсутність необхідних ліків, засобів захисту персоналу, термометрів, а також про вакантні посади лікарів та низький рівень медичного обслуговування. Багато лікарень відмовляються приймати вихованців на лікування. Все це може найближчим часом привести до спалахів інфекції та загибелі сотень вихованців.

Ми впевнені, що лише активні дії щодо реформування системи ПНІ зможуть щось змінити. Ми також впевнені про абсолютну нездатність нинішнього керівника Департаменту соцзахисту Світлани Абдурахманової та керівника відділу інтернатних установ Андрія Ковпака навести лад у цій сфері.

Пропонуємо:

1. Провести прозорий конкурс на посаду керівника департаменту соціального захисту населення Запорізької ОДА та керівника відділу інтернатних установ цього департаменту. Одним із основних завдань нових керівників поставити покращення умов життя вихованців ПНІ, реформування цієї системи, створення дієвих громадських рад при кожному ПНІ, розвиток соціальних послуг підтриманого проживання, активну взаємодію з громадськими організаціями.

2. Невідкладно проаналізувати стан медичного догляду за вихованцями ПНІ та забезпечення закладів медикаментами, засобами захисту, обладнанням. Забезпечити дотримання норм карантину. Ввести доплати лікарям, працюючим в ПНІ, щоб закрити усі вакантні посади.

3. Поновити роботу наглядової ради по роботі ПНІ при департаменті соцзахисту.

4. Запустити процес замовлення соціальних послуг підтриманого проживання для створення більш гуманної та прогресивної альтернативи ПНІ.

Ми готові ділитися досвідом, сприяти процесу реформування та завжди відкриті до діалогу!

З повагою,

Президент

Благодійного фонду «Щаслива дитина»

Альберт Павлов