Фонд Хелпус лого

«Забаганка для панянки»

17 марта 2014, 14:30 1858 Автор: Виктор Петрович, Ольга Вовк Премьера рубрики от телеканала ТРК Запорожье, социальная акция «Забаганка для панянки». Ведущий решил помочь нам, помогать другим

Виктор Петрович

Приятно было получить письмо, с предложением помощи, но оно было необычным… Помощь предлагали не моим подопечным, а мне, сотруднику фонда. Новая социальная рубрика была создана для того, чтоб помогать женщинам по хозяйству, уборкой, ремонтом. Но, так как по убираться и что либо отремонтировать я могу и сама, задание для Виктора было выбрано более социально направленное.

Интригу по поводу самого задания я держала в тайне, до самого приезда съемочной группы. Во-первых, было интересно наблюдать воочию реакцию на задание, во-вторых, хотелось, чтоб наш помощник не переживал раньше времени.

Собственно задание – сбор средств в кеш-бокс на улице. Виктор замечательно с ним справился, он прирожденный волонтер.

Работать с ним в команде одно удовольствие, он каждого заражал своей доброжелательностью, позитивом!

Сбор средств проходил в течение одного часа, в районе универмага Украина, было собрано 151 гривну, в пользу Полищук Марины.

Я попросила Виктора написать статью, описать свои впечатления

«Збирати пожертви справа не легка. Для мене все було сюрпризом. Я прийшов у Хелпус не здогадуючись що я робитиму. І коли Оля мені сказала, що ми збиратимемо пожертви я був дууууууже здивований. Відразу якось мінімально запанікував. Мені просто стало страшно. Просто роблю це вперше. Але боягуз не той, хто боїться, а той хто не переборює страх. А так як я перед камерою, то боягузом бути не можу.

Ми зробили записи в офісі. Спакувалися і поїхали. Десантувалися ми в районі універмагу Україна. Я відразу почав збирати гроші і паніка пройшла. Сонечко сяяло. Всі були привітними. І гроші давали з радістю. Хоча я й звертався якось дурнувато. То «допоможіть нам». То «пару гривень на лікування матері»… тобто це відбувалося не так, ніби я вчений волонтер, а як попрошайка початківець. Ну, але люди усміхалися. Якщо не мали грошей бажали щось приємне для матері. Звичайно було дуже багато тих, хто просто не хотів говорити, відвертався і прискорював темп. Обходив. Але люди це роблять не зі зла. І не тому, що їм не хочеться допомогти іншим. Просто часом ми заклопотані дуже. І думаємо про своє. Ми йдемо по вулиці, але ми не там. Кожен закривається у собі. У свому світі. Це як сон на ходу. І ніхто не хоче, щоб його витягували з власної реальності. Це як заспаний підліток, якого будить мати, а він відвертається, бо не хоче виринати з приємної реальності сну в нудні будні.

Я збирав гроші всього годину. Ніби не дуже довго, щоправда не присівши жодного разу, але загалом не надвелике навантаження. Та коли я повернувся на канал, сів на крісло. Робота закінчилася. Я розслабився. Видихнув. І зрозумів, що в мені просто немає жодних емоцій, сил, відчуттів, спогадив, жодної енергії. Тільки порожнеча. Я виклав стільки енергії заради цієї справи, що далі не зміг нічого робити. Я годину час лежав як одноклітинна амеба – невзмозі думати чи будь що інше робити. Це дуже складна робота. І я віддав їй всього себе. І це маленький подвиг така робота. Щоб займатися цим потрібно знайти у собі мюнхаузена.

І вже потім я подивився сайт в інтернеті. Почитав звіти. Передивився інформацію про матір, Марину, для якої я збирав кошти. Можливо я не зберу потрібної суми самостійно, але я дуже сподіваюся, що я зроблю хоча б щось корисне заради здоров’я Марини. Вона дійсно варта того, щоб жити здоровою.»

Полищук Марина

Очень хочется, чтоб наши читатели так же прониклись желанием помогать нуждающимся ближним. Мы понимаем, что сейчас сложное и тревожное время, не у каждого бюджет позволяет выделить деньги на помощь тяжело больным людям, но на самом деле помогать можно совсем разными путями.

Всегда остается актуальной помощь волонтеров! Если у вас есть хоть немного свободного времени, и желание творить добрые дела, обращайтесь!

Актуальные направления для волонтеров:

- Аниматоры, музыканты - необходимы для поездок в психоневрологические интернаты, для организация праздников и концертов в интернатах, больницах. (Запорожье и область).

- Журналисты, редакторы, филологи и все кто умеет неплохо писать – для помощи в написании статей, статей-просьб на сайт (Любой город Украины и не только).

- Волонтеры, которые могли бы устанавливать и изымать ящики для пожертвований. (Любой город Украины).

Хелпус - це шанс для тих, хто вже не дитина.

Ми ретельно перевіряємо звернення та захищаємо від шахрайства

Їм потрібна допомога!
Наталья Проданова
Наталья Проданова

Рак молочной железы, II стадия

Помочь сейчас