Базовий тренінг з моніторингу місць несвободи (НПМ)

16–19 травня 2017 року Департамент НПМ та ГО "Моніторів НПМ "Україна без тортур"" за підтримки МФ "Відродження" організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи.
Автор: Ольга Вовк, www.npm.org.ua Опубликовано: 11 апреля 2017, 14:45 689

16–19 травня 2017 року Департамент НПМ та ГО "Моніторів НПМ "Україна без тортур"" за підтримки МФ "Відродження" організовують базовий тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання триватиме чотири дні. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в'язниць, військових частин тощо) для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.

Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим з прав людини.

Базові критерії монітора:

бути повнолітнім громадянином України;

не мати непогашеної судимості;

не перебувати на державній службі;

бути готовим підписати етичний кодекс монітора та дотримуватись його положень.

Програма тренінгу включає:

Загальні питання НПМ (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні).

Визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні.

Мінімальні стандарти належного поводження у місцях несвободи.

Принципи та методи моніторингу місць несвободи. Вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн.

Організація взаємодії з державними органами.

Мова: навчання проводиться українською та російською мовами

Дата та місце проведення: тренінг проводиться 16-19 травня 2017 року в Освітньому домі з прав людини – Чернігів. Присутність та участь на всіх заняттях – обов’язкова.

Критерії відбору

Група формується за результатами конкурсного відбору Експертною радою, на основі принципу регіонального балансу з особливим акцентом на кандидатів з Івано-Франківської, Полтавської, Хмельницької, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

За результатами тренінгу Експертна рада рекомендуватиме Уповноваженому ВР України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (на безоплатній основі) в рамках реалізації НПМ. Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений ВР України з прав людини.

Як подати заявку?

Для участі у конкурсі необхідно заповнити АНКЕТУ за посиланням, яка включає розгорнутий мотиваційний лист. Також Вам можуть надати діючі громадські монітори, регіональні представники/координатори взаємодії із громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини, рекомендаційний лист. Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу. Рекомендація не надає виключного права на участь у базовому тренінгу.

Кінцева дата реєстрації для участі у тренінгу: 23 квітня 2017 року. Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 28 квітня.

Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.

За додатковою інформацією звертайтесь: (044) 253-61-71, +38 (067) 011-45-45 або е-поштою: ukraine.without.torture@gmail.com або до керівника кластеру Запорізької, Луганської та Донецької областей, Вовк-Собіної Ольги +38(095) 401-03-98 або е-поштою: vovk_88@mail.ru

Приєднуйся до команди громадських моніторів!


Данная статья принадлежит к категориям:
Авторские публикации helpus.org.ua  

Хелпус - шанс для тех, кто уже не ребёнок

Детям легче получить помощь, но оказаться в беде может каждый. Хелпус сообщает обществу о тех, кто попал в беду, независимо от возраста.
Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.