Щогодини від раку грудей помирає одна українка

Найкращий подарунок жінці – здоров`я, тим більше якщо завдячуючи нашій екології, воно під загрозою
Автор: Ольга Тохтамиш, fakty.ictv.ua Опубликовано: 10 марта 2014, 11:30 1152

Найкращий подарунок жінці – здоров`я, тим більше якщо завдячуючи нашій екології, воно під загрозою.

Статистика вражає - щогодини від раку грудей помирає одна українка, а ще дві – дізнаються про такий діагноз. Загалом, на цю найпоширенішу серед жінок онконедугу хворіє майже 160 тисяч українок – це лише за офіційними даними. Невтішні цифри говорять: у світовому рейтингу за показниками захворюваності та смертності від раку грудей Україна займає одне з перших місць. Змінити сумну статистику дуже просто - треба щороку робити УЗО грудей. «Це стосується і жінок дуже молодого віку, вже починаючи з 20 або навіть раніше. Кожна жінка повинна обстежити принаймні один раз на рік молочну залозу», - каже лікар. У рамках проекту «Турбуйся про них» обстежили майже 2 тисячі журналісток по всій Україні – жінок, які мають можливість кожного дня закликати людей до обстеження. Патологію виявили у третини, діагностували рак, або підозру на онкологію. В інших - доброякісні утворення, більшість з яких потребує лікування.

Медики кажуть – це українська біда, адже українки знають, що треба робити УЗО раз на рік, але вперто не йдуть на обстеження. Тих, хто слідкує за здоров’ям – одиниці. Проект з обстеження ініціювали громадська спілка «Міжнародний Клуб Лікарів та Фармацевтів» і фармацевтична компанія, а також постачальники медичного обладнання «УМТ +». «Також протягом березня буде проводитися день відритих дверей по всій Україні, коли жінки зможуть прийти до спеціалістів в онкологічні центри в різних областях і пройти також ультразвукове дослідження і отримати консультацію спеціалістів», - каже керівник відділу онкології компанії «Рош Україна» Володимир Педько. Не зволікати - найперша порада лікарів. Вони закликають подолати психологічний бар’єр, і навіть якщо нічого не турбує – регулярно перевірятися. Важливо, що робити це варто з 1 по 10 день жіночого циклу. Жінкам до 40 років раз на рік треба робити УЗО, після 40-ка – мамографію. Лише один день у році виділити на те, щоб усе життя бути здоровою та щасливою. Адже більше 90% жінок, у яких виявили рак молочної залози на ранній стадії – повністю одужують і живуть довго та щасливо.


Хелпус - шанс для тех, кто уже не ребёнок

Детям легче получить помощь, но оказаться в беде может каждый. Хелпус сообщает обществу о тех, кто попал в беду, независимо от возраста.
Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.