У Запорізькій області спалахнула раптова епідемія СНІДу

Ґрати на вікнах, білі халати, молитва і страшний діагноз – ВІЛ. Щомісяця в картках запорізьких хворих з’являються відмітки приреченості
Автор: ICTV, fakty.ictv.ua Опубликовано: 30 октября 2013, 10:20 1128

В області – справжня епідемія. За рік ВІЛ-інфікованих запоріжців побільшало вдвічі. Останні 9 місяців забрали 100 життів. У єдиному в області медичному центрі боротьби та профілактики ВІЛ-СНІДу не роблять райдужних прогнозів.

«Ті хворі, яких ми вже виявили – це верхівка айсбергу. До груп ризику відносяться жінки секс-бізнесу, споживачі ін’єкційних наркотиків, секс чоловіка з чоловіком, ув’язнені», - каже в. о. головного лікаря Запорізького обласного центру боротьби та профілактики ВІЛ-СНІД-інфекцій Олена Петровська.

Перше місце за кількістю інфікованих - не у Запоріжжя, а в курортних Бердянська і Мелітополя. Саме в цих містах більше приїжджих, які транзитом везуть у своєму «багажі» смертельний вірус.

Більшає хворих на ВІЛ-СНІД саме через людей «ризикованої поведінки», адже на вулиці можна купити все: від наркотиків до продажної любові.

Ситуацією в області стурбовані і медики, і соціальні працівники. Саме їм разом із хворими доводиться боротися з вірусом. Аби зробити тест на СНІД, селянам треба їхати до Запоріжжя, що може не кожен. Тому соціальні служби щомісяця їздять у віддалені куточки області, проводячи по 300 консультацій.

Людина може десяток років не підозрювати про свій діагноз. Імунітет руйнуватиметься непомітно. Пощастить тим, хто вчасно звернеться до лікарів. Адже хвороба - це не вирок. Чого не скажеш про вибір способу життя.


Хелпус - шанс для тех, кто уже не ребёнок

Детям легче получить помощь, но оказаться в беде может каждый. Хелпус сообщает обществу о тех, кто попал в беду, независимо от возраста.
Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.