В Україні відкрили перший пляж для інвалідів. Але без душу і туалету

У черкащан з обмеженими фізичними можливостями тепер є власний пляж. Його лише днями відкрили, а на березі вже велелюдно
Автор: Ірина Цимбал, fakty.ictv.ua Опубликовано: 28 августа 2013, 12:10 1226

Тетяна із сином Романом раніше до води проїхати не могли. Тепер це зробили легко, та от до пляжу ледве дісталися.

«Пандуси гарні, зручні, але дістатися сюди було складно, тротуарів немає, одні бордюри, їхати неможливо», - каже мама візочника Тетяна.

На самому пляжі зручні умови для людей з різними захворюваннями. Навіть можна порибалити, сидячи у візку.

Двічі на тиждень тут безкоштовно проводять реабілітаційні заняття. У Світлани Поліщук - розсіяний склероз, вона каже: такі заняття пришвидшують одужання.

«Завдяки тим хлопцям я вже пройшла раз на ходунках. Таке ніде не можна отримати. Ні в басейні, ні в санаторії», - каже відвідувачка пляжу Світлана Поліщук.

Облаштувати особливе місце відпочинку влада обіцяла давно. Останніми роками начебто і гроші знайшли, і землю виділили. Але пляжу все не було. Справа зрушилася торік, коли приватна компанія виділила на соціальний проект 230 тисяч, ще 100 тисяч на обладнання додало місто. Щоправда, через паперову тяганину пляж відкрили наприкінці сезону.

Наступного року тут встановлять душові, санвузол, медпункт. Аби кожен із 7 тисяч інвалідів міг відчути комфорт і безпеку.


Хелпус - шанс для тех, кто уже не ребёнок

Детям легче получить помощь, но оказаться в беде может каждый. Хелпус сообщает обществу о тех, кто попал в беду, независимо от возраста.
Мы тщательно проверяем просьбы, защищаем жертвователей от мошенничества и даем возможность эффективно помогать наиболее нуждающимся.